Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Azech SF
Serie: Div 4 Östergötland ö herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Andreas Söderstam +0p 0 0 0 0 0 0
Antanyos Budak +2p 0 0 0 1 1 0
Giorgi Beridze +2p 0 0 0 1 1 0
Philip Cobanoglu +4p 1 1 0 2 0 0
Viktor Welander +2p 0 1 0 0 1 0
Uche Ernest Ndubuisi +3p 1 2 0 0 0 0
Mohamed Kabia +0p 0 0 0 0 0 0
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Deivid Ayaz +4p 0 0 0 2 2 0
Georgian-Mugurel Stamate +4p 2 0 0 2 0 0
Hamza Alshatti +2p 0 2 0 0 0 0
Johannes Yakoub +0p 0 0 0 0 0 0
Mustafa Ajanic +12p 0 2 0 2 8 0
Nishan Zado +0p 0 0 0 0 0 0
Ricardo Viveros +2p 0 0 0 0 2 0
Robert Yacoub +0p 0 0 0 0 0 0
William Is +8p 0 0 0 6 2 0
Samir Behnan +0p 0 0 0 0 0 0
Jan-Pier Samo +2p 0 2 0 0 0 0
Ninib Solaka +4p 0 0 0 4 0 0
George Tekmen +2p 0 0 0 2 0 0
Muktar Yousef +0p 0 0 0 0 0 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Abdihakin Yusuf Mohamed +0p 0 0 0 0 0 0
Magloire Nkanu +0p 0 0 0 0 0 0
Max Glännefors +0p 0 0 0 0 0 0
Mohamed Faraj +0p 0 0 0 0 0 0
Vialy Estifanous +6p 0 3 0 0 3 0
Josef Eissa +0p 0 0 0 0 0 0
Mourad Hanna +0p 0 0 0 0 0 0
Panagiotis Varitimidis +3p 0 0 0 0 3 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Kennet Anderson +0p 0 0 0 0 0 0
Viktor Gergin +3p 0 0 0 3 0 0
Azad Mutlu +0p 0 0 0 0 0 0
 
Tränare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Kadir Cizmic +17p 1 1 0 8 7 0

Följande matcher ingår i tävlingen för Azech SF.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
15 maj 19:00
Hagahöjden
Azech
  2 - 2   +4p
21 maj 15:00
Azech
AC Studenterna
  0 - 2  
30 maj 19:00
Valdemarsvik
Azech
  2 - 1   +1p
4 jun 15:00
Azech
LiU
  2 - 4   +4p
11 jun 15:00
Azech
Lindö
  1 - 5   +1p
16 jun 19:00
Azech
Åby
  1 - 6   +2p
21 jun 19:00
Bråvalla
Azech
  4 - 2   +3p
25 jun 15:00
Azech
Norrköp Bosna
  2 - 2   +4p
2 aug 19:00
Svärtinge
Azech
  1 - 1   +2p
9 aug 19:00
Azech
Knäppingsborg
  1 - 4   +2p
16 aug 18:45
Hird
Azech
  1 - 3   +8p
20 aug 15:00
Azech
Hagahöjden
  4 - 0   +12p
27 aug 14:00
AC Studenterna
Azech
  4 - 4   +9p
3 sep 15:00
Azech
Valdemarsvik
  7 - 2   +17p
10 sep 15:00
LiU
Azech
  1 - 3   +10p
16 sep 16:15
Lindö
Azech
  1 - 1   +3p
24 sep 16:00
Åby
Azech
1 okt 15:00
Azech
Bråvalla