Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: AC Studenterna
Serie: Div 4 Östergötland ö herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Marcus Odlander +1p 0 0 0 0 1 0
David Arbeus +0p 0 0 0 0 0 0
Andreas Dahl +24p 5 3 0 3 13 0
Malte Ekberg Hammenskog +1p 0 0 0 0 0 1
Arve Ingvaldsson +0p 0 0 0 0 0 0
Anders Jåfs +0p 0 0 0 0 0 0
Albin Johansson +0p 0 0 0 0 0 0
Oskar Örneberg +0p 0 0 0 0 0 0
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Anders Holmberg +0p 0 0 0 0 0 0
Daniel Keyvanpour +0p 0 0 0 0 0 0
Jakob Björk +22p 2 4 0 10 6 0
Filip Åkerberg +8p 6 0 0 0 2 0
Oskar Alm +6p 0 0 0 2 4 0
Viktor Dahlgren +4p 0 0 0 0 4 0
Marcus Eriksson +2p 0 0 0 0 0 2
Anton Frölander +2p 2 0 0 0 0 0
Rickard Hellenberg +2p 0 0 0 0 2 0
Marvin Odisho +2p 0 0 0 0 2 0
Johan Onsjö +0p 0 0 0 0 0 0
Edvin Ryding +6p 0 0 0 2 4 0
Amel Skrijelj +0p 0 0 0 0 0 0
Dennis Spizewski +0p 0 0 0 0 0 0
Gustav Strandberg +0p 0 0 0 0 0 0
Jens Wängdahl +0p 0 0 0 0 0 0
Hugo Wärner +2p 0 0 0 2 0 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Andreas Westerlund +0p 0 0 0 0 0 0
Joakim Andersson +0p 0 0 0 0 0 0
Måns Linderberg +0p 0 0 0 0 0 0
Martin Brantemo +0p 0 0 0 0 0 0
Ofa Ismail +0p 0 0 0 0 0 0
Oscar Lindskogen +0p 0 0 0 0 0 0
Anton Björklund +0p 0 0 0 0 0 0
Gustav Dackner +3p 3 0 0 0 0 0
Jonas Eklund +0p 0 0 0 0 0 0
Andreas Hedlund +6p 0 0 0 3 0 3
Christian Luksitch +0p 0 0 0 0 0 0
Jacob Morén +0p 0 0 0 0 0 0
Gustaf Norberg +3p 0 0 0 0 3 0
Erik Öijwall +0p 0 0 0 0 0 0
Filip Ström +0p 0 0 0 0 0 0
Johan Wallin +0p 0 0 0 0 0 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Ivan Gibanica +9p 3 0 0 0 6 0
Terry Dahlberg +0p 0 0 0 0 0 0
Marcus Johansson +0p 0 0 0 0 0 0
Lukas Liwing +0p 0 0 0 0 0 0
 
Tränare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Johan Sundqvist +30p 8 1 0 7 13 1

Följande matcher ingår i tävlingen för AC Studenterna.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
16 maj 19:00
AC Studenterna
Bråvalla
  2 - 2   +3p
21 maj 15:00
Azech
AC Studenterna
  0 - 2   +10p
26 maj 18:00
LiU
AC Studenterna
  2 - 2   +4p
28 maj 15:00
AC Studenterna
Svärtinge
  6 - 4   +12p
4 jun 15:00
Norrköp Bosna
AC Studenterna
  4 - 2   +3p
8 jun 19:00
AC Studenterna
Knäppingsborg
  1 - 2   +1p
16 jun 19:00
Hird
AC Studenterna
  1 - 0  
19 jun 19:00
AC Studenterna
Hagahöjden
  2 - 2   +4p
8 aug 19:00
Åby
AC Studenterna
  2 - 3   +9p
20 aug 17:00
Bråvalla
AC Studenterna
  1 - 5   +12p
27 aug 14:00
AC Studenterna
Azech
  4 - 4   +8p
3 sep 15:00
Svärtinge
AC Studenterna
  1 - 2   +7p
10 sep 15:00
AC Studenterna
Norrköp Bosna
  7 - 0   +18p
13 sep 19:00
AC Studenterna
Valdemarsvik
  5 - 0   +15p
17 sep 13:00
Knäppingsborg
AC Studenterna
  2 - 2   +4p
24 sep 15:00
AC Studenterna
Hird
  9 - 4   +16p
27 sep 19:00
AC Studenterna
Lindö
  0 - 1  
1 okt 15:00
Hagahöjden
AC Studenterna
  3 - 3   +7p