Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: BK Hird
Serie: Div 4 Östergötland ö herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Pontus Jämtenstål +0p 0 0 0 0 0 0
Tobias Samuelsson +0p 0 0 0 0 0 0
Admir Dedic +3p 1 0 0 0 2 0
Freddie Johansson +2p 1 0 0 0 1 0
Tobias Knutsson +3p 1 0 0 2 0 0
Joel Mohede +15p 0 6 0 3 1 5
Per Ohlin +0p 0 0 0 0 0 0
Andreas Örnedal +1p 0 0 0 0 1 0
Eric Sandin +0p 0 0 0 0 0 0
Jakob Skulman +0p 0 0 0 0 0 0
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Johan Bredenholt +0p 0 0 0 0 0 0
Jonatan Battel +2p 2 0 0 0 0 0
Mattias Pettersson +0p 0 0 0 0 0 0
Fredrik Åström +10p 0 4 0 6 0 0
Linus Battel +2p 0 2 0 0 0 0
Robert Buday +0p 0 0 0 0 0 0
Esteban Diego Jiménez +0p 0 0 0 0 0 0
Adam Hadenius +6p 4 0 0 2 0 0
Timmy Jacobsson +2p 0 2 0 0 0 0
Filip Kalpakidis +0p 0 0 0 0 0 0
Andreas Karnevald +0p 0 0 0 0 0 0
Markus Larsson +0p 0 0 0 0 0 0
Robin Liljegren +0p 0 0 0 0 0 0
John Nedell +0p 0 0 0 0 0 0
Niclas Pettersson +0p 0 0 0 0 0 0
Johan Roxström +8p 8 0 0 0 0 0
Tobias Stolt +0p 0 0 0 0 0 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Daniel Grimsell +0p 0 0 0 0 0 0
Jonas Hermansson +0p 0 0 0 0 0 0
Mikael Björsell +3p 0 0 0 3 0 0
Fredrik Andersson +0p 0 0 0 0 0 0
Niklas Carvelid +0p 0 0 0 0 0 0
Kenneth Frank +0p 0 0 0 0 0 0
Stefan Hammarström +0p 0 0 0 0 0 0
Fabian Hultgren Ödén +0p 0 0 0 0 0 0
Fabian Jalkemo +0p 0 0 0 0 0 0
Niklas Kristensson +0p 0 0 0 0 0 0
Mikael Nilsson +0p 0 0 0 0 0 0
Daniel Roos +0p 0 0 0 0 0 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Oscar Hård Thelin +3p 0 3 0 0 0 0
Pelle Stenborg +0p 0 0 0 0 0 0
Alexander Alenius +3p 0 3 0 0 0 0
 
Tränare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Johan Wäneus +16p 4 9 0 3 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för BK Hird.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
15 maj 19:00
Hird
Norrköp Bosna
  2 - 2   +5p
19 maj 19:00
Hird
LiU
  1 - 2   +2p
24 maj 19:00
Hird
Svärtinge
  4 - 1   +10p
31 maj 19:00
Hird
Åby
  3 - 5   +4p
5 jun 19:00
Hird
Knäppingsborg
  0 - 2  
8 jun 19:00
Hagahöjden
Hird
  1 - 5   +12p
16 jun 19:00
Hird
AC Studenterna
  1 - 0   +8p
28 jun 19:00
Hird
Lindö
  2 - 0   +9p
7 aug 19:00
Hird
Valdemarsvik
  2 - 1   +6p
11 aug 19:00
Bråvalla
Hird
  4 - 2   +4p
16 aug 18:45
Hird
Azech
  1 - 3   +1p
20 aug 13:00
Norrköp Bosna
Hird
  8 - 4   +6p
29 aug 19:30
Svärtinge
Hird
  8 - 2   +2p
3 sep 15:00
Åby
Hird
  3 - 0  
11 sep 19:30
Knäppingsborg
Hird
  9 - 1   +1p
17 sep 13:00
Hird
Hagahöjden
  0 - 1  
24 sep 15:00
AC Studenterna
Hird
  9 - 4   +4p
1 okt 15:00
Hird
LiU
  3 - 6   +5p