Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Linghems SK
Serie: Div 2 nö Götaland damer

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Garine Abraham +0p 0 0 0 0 0 0
Moa Jangbrand +7p 3 2 0 0 2 0
Isabella Cocito +0p 0 0 0 0 0 0
Ronja Karlsson Törnborg +15p 11 2 0 2 0 0
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Khetam Abdulahad +2p 0 0 0 0 2 0
Louise Andersson +0p 0 0 0 0 0 0
Stina Nilsson +2p 0 0 0 0 2 0
Ishtar Begabriel +0p 0 0 0 0 0 0
Linnea Dahlberg +0p 0 0 0 0 0 0
Filippa Helmer +14p 4 4 0 0 6 0
Emilia Klaar +0p 0 0 0 0 0 0
Jennifer Kullberg +0p 0 0 0 0 0 0
Clara Lidquist +2p 0 0 0 2 0 0
Elin Nyström +0p 0 0 0 0 0 0
Martina Olsson +2p 0 0 0 0 2 0
Ida Svensson +0p 0 0 0 0 0 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Jonna Sundberg +3p 0 0 0 0 3 0
Julia Wittenfeldt +0p 0 0 0 0 0 0
Emma Bohrn Danielsson +0p 0 0 0 0 0 0
Mathilda Fröberg +3p 0 0 0 0 3 0
Sofie Kvist +0p 0 0 0 0 0 0
Marielle Larsson +0p 0 0 0 0 0 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Elina Norling +9p 3 3 0 0 3 0
Alexandra Tillman +0p 0 0 0 0 0 0
 
Tränare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Lars-Göran Bäckvall +13p 6 3 0 0 4 0

Följande matcher ingår i tävlingen för Linghems SK.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
14 maj 17:00
Linghem
AC Studenterna
  4 - 0   +12p
19 maj 19:15
Tranås/Torpa
Linghem
  5 - 4   +6p
28 maj 16:00
Linghem
Assyriska
  4 - 3   +9p
1 jun 19:00
Boren
Linghem
  3 - 2   +2p
6 jun 15:00
Vimmerby
Linghem
  7 - 1   +1p
11 jun 16:00
Linghem
Eneby
  1 - 2   +1p
18 jun 18:00
Smedby
Linghem
  1 - 0  
25 jun 17:00
Skeninge
Linghem
  0 - 2   +10p
8 aug 19:15
Linghem
Lotorp
  1 - 2   +2p
13 aug 18:00
Linghem
Lkpg Kenty
  2 - 4   +1p
19 aug 14:00
Tinnis
Linghem
  4 - 0  
27 aug 15:00
Linghem
Vimmerby
  1 - 3   +1p
3 sep 16:00
AC Studenterna
Linghem
  0 - 6   +19p
10 sep 16:00
Linghem
Tranås/Torpa
  2 - 2   +4p
16 sep 15:00
Assyriska
Linghem
  5 - 2   +4p
24 sep 16:00
Linghem
Boren
1 okt 17:00
Eneby
Linghem
8 okt 14:00
Linghem
Smedby