Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Linghems SK
Serie: Div 5 Östergötland m herrar

Forwards Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Nikki Hunter +9p 0 0 0 7 2 0
Robin Hartwig +2p 0 2 0 0 0 0
Marcus Morèn +2p 1 1 0 0 0 0
John Nätterqvist +26p 1 4 0 11 10 0
Flavio Tapia +0p 0 0 0 0 0 0
 
Mittfältare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Christoffer Sääw +8p 0 0 0 8 0 0
Ludvig Rydh +6p 2 2 0 0 2 0
Marcus Avetun +2p 0 0 0 0 2 0
Jonas Gustavsson +0p 0 0 0 0 0 0
Oscar Lindén +8p 0 4 0 2 2 0
Daniel Rydh +4p 0 0 0 4 0 0
Jonathan Sääw +10p 4 4 0 0 2 0
 
Backar Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Jonas Mirow +0p 0 0 0 0 0 0
Samuel Axelsson +3p 0 0 0 0 3 0
Daniel Larsson +3p 0 0 0 3 0 0
Wilhelm Sunesson +12p 6 3 0 3 0 0
John Vesterberg +6p 0 3 0 0 3 0
 
Målvakter Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Kasper Hellman +12p 3 0 0 9 0 0
Oscar Agnarsson +0p 0 0 0 0 0 0
Oliver Otterström +3p 0 0 0 0 3 0
 
Tränare Total Maj Jun Jul Aug Sep Okt
Lars Karlborg +43p 9 12 0 15 7 0

Följande matcher ingår i tävlingen för Linghems SK.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
13 maj 15:00
Linghem
Gottfridsberg
  3 - 0   WO +3p
20 maj 15:00
Linghem
Östra Ryd
  7 - 0   +19p
25 maj 14:00
Sturefors
Linghem
  2 - 5   +15p
2 jun 19:00
Linghem
Brokind
  3 - 2   +8p
6 jun 17:00
Örtomta
Linghem
  2 - 4   +8p
10 jun 15:00
Linghem
Söderköping
  5 - 1   +13p
16 jun 19:00
Tallboda
Linghem
  2 - 1   +2p
22 jun 19:00
Linghem
Västra Husby
  0 - 2  
30 jun 19:00
Linghem
Malmen
  3 - 2   +8p
5 aug 13:00
Tannefors
Linghem
  0 - 3   +10p
12 aug 13:00
Gusum
Linghem
  2 - 3   +7p
19 aug 12:00
Gottfridsberg
Linghem
  1 - 13 +24p
23 aug 18:30
Östra Ryd
Linghem
  0 - 2   +10p
26 aug 15:00
Linghem
Sturefors
  2 - 0   +11p
2 sep 12:00
Brokind
Linghem
  3 - 3   +6p
16 sep 15:00
Linghem
Örtomta
  5 - 1   +12p
23 sep 11:00
Söderköping
Linghem
  6 - 2   +2p
30 sep 15:00
Linghem
Tallboda
  6 - 0   +16p
7 okt 15:00
Västra Husby
Linghem
  2 - 0